W co grać we wrześniu?

Categories W co grać

Parafrazując poetę – we wrześniu zawsze zaczyna się szkoła, a w giereczkowie powoli zbliża się sezon premier. Patrząc na najbliższe tygodnie jeszcze nie ma pełnego szaleństwa, ale kilka konkretnych tytułów na nas czeka. Naturalnie nie byłbym sobą gdyby poza oczywistymi AAA nie zaproponowałbym Wam odrobiny wartych uwagi indie. Planujecie kupić któryś z tych tytułów? A może czekacie na coś zupełnie innego. Oczywistego (jak FIFA 19) lub kompletnie nieoczywistego (np. Mummy Pinball).

Genesis Alpha One (04.09 – PC, PS4, XO, Switch)
  • Jak dobrze wiecie często lubie wynajdywać różne giereczkowe dziwactwa. Genesis Alpha One jest stanowczo tego typu grą. Z jednej strony mamy bieganie ze spluwą w kosmicznych klimatach. Z drugiej zbieranie surowców i dbanie o przeżycie. Z trzeciej dość skomplikowaną rozbudowę bazy. A na dodatek jeszcze całość posypana elementami roguelike’a. Brzmi ciekawie? Całkiem. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy po premierze.
Planet Alpha (04.09 – PC, PS4, XO, Switch)
  • Planet Alpha wydaje się dość standardową dwuwymiarową platformówką z serii “biegnij w prawo”. Natomiast na kazdym zwiastunie i fragmencie rozgrywki wybija się ślicznym przedstawieniem obcych światów. Jestem zainteresowany.
Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age (04.09 -PS4, PC)
  • Dragon Quest to jedna z tych serii, która ma tak samo dużo fanów, jak i osób, które deklarują absolutny brak zainteresowania. Kolejna część gameplayowo wpisuje się w to do czego przyzwyczaiły nas poprzedniczki – śliczna kolorowa grafika 3D połączona dość klasycznym do JRPGów turowym systemem walki.
Marvel’s Spider-Man (07.09 – PS4)
  • Dawno nie mieliśmy żadnej gry o “pajączku”, a nowy tytuł od Insomniac Games zapowiada się conajmniej interesująco. Długi story mode, nieźle rozwiązany system poruszania się po mieście i trochę “batmanowa” walka. Trzymam kciuki, żeby tytuł dał radę.
Shadow of the Tomb Raider (12.09 – PS4, XO, PC)
  • Fani Lary z niecierpliwością wyczekują trzeciej “nowej” części jej przygód. Z zapowiedzi można wywnioskować, że seria kieruje się zasadą better, biger and more badass i dostaniemy to co znamy z poprzednich dwóch gier, ale rozszerzone i rozbudowane. Ja jedynie z lekkim niepokojem obserwuje, że Lara stała się bezlitosną maszyną do zabijania.
The Gardens Between (20.09 – PS4, Switch, PC)
  • Jeśli lubicie urokliwe, ale zarazem trochę abstrakcyjne klimaty to Gardens Between może Wam się sposobać. W grze pokierujemy parą przyjaciół, którzy będą przemierzali odrealnione “wyspy-ogrody” i staną przed serią logicznych wyzwań. Oraz sporej dawki wspomnień. A my razem z nimi.
Valkyria Chronicles 4 (25.09 – PS4, XO, Switch, PC)
  • Najnowsza część, podobnie jak pierwsza, miesza taktyczno-strategiczne działania z poruszanie i strzelanie jednostkami z perspektywy trzeciej osoby. Oraz jak to w przypadku JRPGów bywa z rozbudowaną, wielowątkową historią. Dodatkowo wszystko umoczone w cellshadingowym sosie.
Life is Strange 2 (27.09 – PS4, XO, PC)
  • Pełnoprawny sequel ma zaserwować nam zupełnie innych bohaterów i problemy co pierwowzór z 2015 roku, ale zarazem możemy liczyć na równie silne emocje. Tym razem punktem wyjściowym jest historia dwóch braci, którzy po tragicznym wypadku są zmuszeni uciekać z domu. Z tajemniczymi super mocami w tle.

Pełną listę wrześniowych premier (wraz z podziałem na daty i platformy) znajdziecie tu.