W co grać w styczniu?

Categories W co grać

Skoro już jutro przywitamy nowy roku, to przed wyruszeniem na szalone Sylwestrowe bale warto rzucić okiem jakie (teoretycznie) interesujące tytuły czekają na nas w styczniu. Ja najbardziej ostrzę zęby na nowego Ace Combata i nowe Tropico. A Wy?

Tales of Vesperia: Definitive Edition (11.01 – PS4, XO, Switch)
  • Po dziesięciu latach od premiery jedna z bardziej znanych (i lubianych?) części serii “Tales” pojawia się z zremasterowanej wersji. Tales of Vesperia jest w miarę klasycznym JRPGiem z rozbudowaną historią i walką w czasie rzeczywistym (mordercze papryki czekają na pokonanie). Dodatkowo całość okraszono rysowanymi anime przerywnikami. Mimo 10 lat na karku oryginał dalej wygląda całkiem ładnie (budząc natychmiastowe skojarzenie z Ni No Kuni czy Dragon Questem) więc wersja odnowiona również nie ma się czego wstydzić.
New Super Mario Bros U Deluxe (11.01 – Switch)
  • Zostając w wątku remasterów. Tym razem Switch dostaje kolejny tytuł, który pierwotnie pojawił się na WiiU. W miarę klasyczny dwuwymiarowy Mario umożliwiający rozgrywkę maksymalnie w cztery osoby. Średnia 84 na Metacriticu. Zapewne na Switchu będzie podobnie. Tylko sprzedaż większa.
Ace Combat 7: Skies Unknown (18.01 – PC, XO, PS4)
  • Seria Ace Combat jest z nami od lat i stanowi idealną równowagę między czysto zręcznościowymi arcade’ówkami, a mega skomplikowanymi symulatorami. Dodatkowo wszystkiemu towarzyszy bardzo konkretna historia z charakterystycznymi bohaterami. Mam nadzieje, że tym razem będzie podobnie. Wersja na PS4 będzie miała również moduł PSVRowy.
A Fisherman’s Tale (22.01 – Oculus, Vive, PSVR)
  • Bardzo rzadko z wyprzedzeniem czekam na gry skierowane pod VRy, ale A Fisherman’s Tale jest w tej kwestii wyjątkiem. Nie wiem, czy tak podoba mi się pomysł na zapętlenie świata gry, czy sugerowana gdzieś tam na zwiastunach klimatyczna historia, którą gra przedstawi. Przekonamy się co z tego wyszło już niedługo.
Life is Strange 2 – Episode 2: Rules (24.01 – PS4, XO, PC)
  • Dla osób, które już zagrały najprawdopodobniej zakup obowiązkowy, chociaż sam czekam aż będzie wiadomo, kiedy pełna gra się pojawi. Strasznie nie lubię czekać po dwa-trzy miesiące między kolejnymi odcinkami.
Resident Evil 2 Remake (25.01 – PS4, XO, PC)
  • Capcom jako mistrzowie wydawania tej samej gry po dziesiątki razy tym razem przynajmniej się postarali i remake drugiej części Residenta wygląda bardzo dobrze. Dla fanów rzecz obowiązkowa, dla osób niezaznajomionych z serią może dobrym momentem na zapoznanie. Ostatnio gatunek survival horrorów jakby trochę przygasł, więc powrót do Raccon City kusi.
Tropico 6 (25.01 – PC)
  • Szósta część serii, w której wcielamy się w dyktatora trzymającego w garści bananową republikę, już niedługo pojawi się na PC. Plany mówią o późniejszej premierze na konsolach (teoretycznie latem). Do tej pory jakoś nigdy nie było mi z tymi grami po drodze, ale ze względu na nie gasnącą we mnie miłość do budowania domków może najwyższa pora. W grze wcielamy się w postać El Presidente i zarządzamy naszą krainą według własnego uznania. Z jednej strony możemy postawić na rozwój zagranicznej turystyki, a z drugiej usuwać siłą politycznych przeciwników. Wszystko w dość humorystycznym przedstawieniu.
Kingdom Hearts 3 (29.01 – PS4, XO)
  • Mimo trójki w nazwie seria Kingdom Hearts składa się z ponad dziesięciu gier, których historia jest tak zawiła i skomplikowana (co idealnie przedstawił w swoim wideo Dunkey), że najlepiej nie zwracać na nią szczególnej uwagi. Warto za to skupić się na wyjątkowym połączeniu światów Disneya (patrząc po zwiastunach i materiałach promujących KH3 chyba WSZYSTKICH światów) z dość typowym JRPGowym klimatem. Młody bohater o piskliwym głosie połączy siły z Kaczorem Donaldem czy Kapitanem Jackiem Sparowem w celu pokonania wielkiego zła. Wiem, że osoby zaznajomione z serią odliczają już dni do premiery z dużym wyczekiwaniem.

Jeśli jesteście ciekawi jakie jeszcze tytuły zmierzają na PS4, XO czy Switcha to tu znajdziecie pełny kalendarz styczniowych premier.