W co grać w sierpniu?

Categories W co grać

Zaczynamy nowy miesiąc, więc czas spojrzeć na nadchodzące premiery. Z mojej perspektywy nadchodzi zdecydowanie więcej ciekawych tytułów niż w lipcu. Na co czekacie najbardziej?

Dead Cells (PC, PS4, XO, Switch – 07.08)
  • Dead Cells trafiło do Steamowego early accessu w połowie zeszłego roku i z miejsca podbiło internet. Miks rogue-lite z metroidvanią zaprezentowany w przyjemnym pixel-arcie powinien spodobać się wszystkim fanom gatunku. Gra była powolutku rozwijana i w końcu dostajemy wersję finalną. I to na wszystkie platformy naraz.
Overcooked! 2 (PC, PS4, XO, Switch – 07.08)
  • Pierwsza część Overcooked! była jedną z najlepszy party game ostatnich lat. Przyjemna dla oka grafika, wysoki poziom trudności i coop do czterech graczy próbujących zapanować nad przygotowaniem potraw w coraz bardziej ekstremalnym środowisku. Co powiecie na kuchnie na dwóch jadących autobusach lub statku na morzu w czasie sztormu? Banalne zasady gry, które każdy łapał od razu i możliwość gry w dwie osoby na jednym padzie przypieczętowały sukces tytułu. Sequel wydaje się kierować zasadą więcej tego samego, więc zdecydowanie jest na co czekać.
We Happy Few (PC, PS4, XO – 10.08)
  • We Happy Few zachwyciło nas w 2016 roku prezentując niesamowity filmowy zwiastun. Świat inspirowany estetyką Angli z lat 60, retrofuturyzm i totalitarny rząd trzymający obywateli w uzależnieniu od “pigułki szczęścia”. Niestety, kiedy otrzymaliśmy możliwość zagrania w tytuł w ramach early accessu gra okazała się średnio wykonanym open worldowym survivalem, a filmowość pokazana na zwiastunie kończyła się w intrze. Po premierze będziemy przekonamy się, czy pierwsze zapowiedzi zostaną spełnione.
Phantom Doctrine (PC, PS4, XO – 14.08)
  • Twórcy Hard West po demonicznym westernie postanowili przenieść nas w świat polityczno-szpiegowskich intryg okresu Zimnej Wojny. Stojąc na czele tajnej organizacji postaramy się powstrzymać globalny spisek mający doprowadzić do kolejnej wojny. Na poziomie gameplayu gra opierać się będzie o rozbudowany system turowej walki. Hard West dawał radę, Phantom Doctrine dodatkowo oferuje intrygujący setting, więc dla mnie jest na co czekać.
World of Warcraft: Battle for Azeroth (PC – 14.08)
  • Najstarsze i największe istniejące MMO otrzyma kolejny dodatek, który wstrząśnie posadami Azeroth. Czy czekają na nas wielkie bitwy i kolejna epicka przygoda?
State of Mind (PC, PS4, XO, Switch – 15.08)
  • State of Mind zabierze nas do cyberpunkowej rzeczywistości Berlina roku 2048. Pesymistyczna wizja przyszłości, w której kierując losami dziennikarza staramy się rozwikłać spisek zagrażający całemu światu. Gra ma być trójwymiarową przygodówką zaprezentowaną w dość oryginalej estetyce.
Shenmue I & II (PC, PS4, XO – 21.08)
  • Najważniejsza gra dostępna do tej pory na wyłączność na Dreamcascie. Owiana legendą seria, w którą z perspektywy dzisiejszych czasów mało kto grał. Zbiórka na sequel zebrała ponad 7 milionów dolarów, więc pojawiający się “remaster” pierwszych dwóch części wydaje się idealną okazją do zapoznania się ze światem, bohaterami i historią, która swego czasu wzbudzała tyle emocji. Gra w momencie premiery była niesamowicie innowacyjną filmową przygodą. Zobaczymy czy dziś też zrobi na nas takie wrażenie.
Guacamelee! 2 (PC, PS4 – 21.08)
  • Pierwsza część Guacamelee! zachęcała charakterystyczną oprawą, wszechobecnym humorem, wysokim poziomem trudności i świetnie zaprojektowanym światem, którego odkrywania w ramach metroidvanii sprawiało masę satysfakcji. Wygląda na to, że sequel zaproponuje nam dokładnie to samo.
Little Dragons Cafe (PS4, Switch – 28.08)
  • Little Dragons Cafe to nowa gra Yasuhiro Wada – twórcy Harvest Moon. Urocza grafika i rozbudowany świat, w którym przyjdzie nam prowadzić kawiarnie oraz opiekować się dorastającym smokiem. Rzecz nie dla każdego, ale fani Harvest Moon na bank poczują się jak w domu.
Divinity: Original Sin II – Definitive Edition (PS4, XO, PC – 31.08)
  • Wydane we wrześniu zeszłego roku na PC Divinity: Original Sin II zgarneło sporo nagród za najlepszą grę RPG 2017 roku. Teraz w podbajerowanej wersji zmierza na konsolę. Każdego, kto lubi w miarę klasyczne RPGi nie trzeba przekonywać, bo najprawdopodobniej już czeka ze złożonym pre-orderem. Zwłaszcza, że podobnie jak pierwsza część gra zachęca do grania w coopie.

Pełną listę premier z podziałem na daty i platformy znajdziecie tu.