W co grać w sierpniu?

Categories W co grać

Czekacie na którymś z proponowanych przeze mnie tytułów? A może na coś zupełnie innego?

The Church in the Darkness (02.08 – PS4/XO/Switch/PC)
  • Jak doskonale wiecie, dla ambitnych indyków mam specjalne miejsce w sercu. Dlatego też mam na radarze The Church in the Darkness. Gra zabiera nas do 1977 roku. Bratanek głównego bohatera został zwerbowany przez brutalny kult i ucieka do Ameryki Południowej. Ponieważ od dawna nie ma z nim żadnego kontaktu, to wyruszamy jego śladem, aby ustalić co się z nim stało. Gra wrzuca nas do losowo generowanego świata (słowo klucz: proceduralne) nie, tylko jeśli chodzi o układ lokacji i rozmieszczenie pomieszczeń, ale również w przypadku osobowości napotykanych postaci czy dogmatów sekty. Obserwując akcję z góry, będziemy mogli skradać się, lub wchodzić cali na biało zabijając kogo się da. Brzmi ciekawie, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Age of Wonders: Planetfall (06.08 – PS4/XO/PC)
  • Doskonale pamiętam prezentacje gry w ramach PC Gaming Show na E3, w której trakcie jeden z twórców w bardzo entuzjastyczny sposób zaprezentował nam GIGANTYCZNY miszmasz klimatów, jakie znajdziemy w Age of Wonders: Planetfall. Tylko tu Amazonki na dinozaurach będą walczyły z cyborgami-zombie. Pomijając dość specyficzny setting gra jest połączeniem mechanik 4X (explore, expand, exploit, exterminate) z rozbudowywaniem miast, zbieraniem surowców czy budowania armii oraz turowych starć z przeciwnikami, kiedy to nasze jednostki przenoszą się na oddzielną planszę. Fani tego typu gier najprawdopodobniej już zacierają ręce.
Metal Wolf Chaos XD (06.08 – PS4/XO/PC)
  • Pierwotnie Metal Wolf Chaos pojawił się w 2004 roku na pierwszego Xboksa, na dodatek tylko w Japonii. Teraz dostajemy “zremasterowaną” wersję z podbitą rozdzielczością i lepszymi teksturami. W samej grze wcielamy się w Prezydenta Stanów Zjednoczonych, który siadając za sterami mecha, musi pokonać rebeliantów. Brzmi prawie jak gra z lat 90, a nie 2004 roku. Jeżeli lubicie mechy, rozwałkę i spory dystans do to MWC może być idealną grą dla Was.
Remnant: From the Ashes (20.08 – PS4/XO/PC)
  • Twórcy Darksiders III tym razem serwują nam grę akcji z elementami RPG nastawioną na kooperację. Wcielamy się w jedną z kilku klas postaci i w trzyosobowej grupie (lub samemu) przemierzając proceduralnie generowany postapokaliptyczny świat, walczymy z różnorakimi potworami. Łącznie z gigantycznymi bossami. W grze znajdziemy RPGowy system rozwoju postaci i crafting ekwipunku, więc najprawdopodobniej również i grindowanie tych samych misji po kilka razy.
Rad (20.08 – PS4/XO/Switch/PC)
  • W Rad nie wcielimy się w Marię Skłodowską-Curie i nie pomożemy jej dokonać jego z przełomowych odkryć XIX wieku. Zamiast tego gra wrzuci nas w post-post-apokaliptyczny świat, w którym jako zmutowany nastolatek będziemy biegać, bić, zabijać i…. mutować coraz bardziej. Znajdujące się na stronie gry “3D action rogue-like” mówi nam dokładnie, czego możemy się spodziewać. Mnie osobiście całkiem podoba się “toksyczna” paleta kolorów, w jakiej gra jest mocno zamoczona. Naturalnie wszystko zależy od tego jak będzie to sprawdzało się w grze.
Oninaki (22.08 – PS4/Switch/PC)
  • Twórcy I am Setsuna oraz Lost Sphear serwują nam swojego kolejnego RPGa. Jest kolorowo, mocno komiksowo (mangowo?) i jest młody chłopek z mieczem, który biega po trójwymiarowym świecie i morduje kogo się da. Fabularnie w grze wcielamy się w postać Kagachiego – osoby będącej łącznikiem między światem żywych i umarłych. Będziemy pomagać zagubionym duszą pozbywać się niezałatwionych spraw, tak aby mogły spokojnie dostąpić reinkarnacji.
Control (27.08 – PS4/XO/PC)
  • Remedy kojarzy prawie każdy. Bo nawet jeśli nie każdy grał w Max Payne czy Alana Wake’a to tytuły te zajmują stałe miejsce w historii gier video. W przypadku Quantum Break nie byłbym już taki pewny, chociaż połączenie gry z serialem było dość nowatorskie. Control na pierwszy rzut oka przypomina inne gry Remedy – mamy tu do czynienia z trzecioosobową strzelanką z charakterystycznym bohaterem i filmową narracją. Gra wydaje się zdecydowanie bardziej mroczna i zahaczająca wręcz o klimaty horroru (chociaż Alan Wake również taki był). Pewną nowością jest fakt, że tytuł ma nawiązywać do gatunku metroidvanii – z czasem zdobywamy nowe umiejętności, dzięki którym będziemy mogli uzyskać dostęp do wcześniej uzyskanych lokacji. Oby tylko nie było zbyt dużo backtrackingu. Trzymam kciuki za ten tytuł.
The Dark Pictures – Man of Medan (30.08 – PS4/XO/PC)
  • Po Until Dawn (i The Inpatient) Supermassive Games znowu będzie próbowało nas postraszyć. I znowu będzie działo się to w filmowym stylu. Tym razem pięcioro bohaterów trafia na opuszczony statek, a od naszych decyzji podejmowanych w trakcie dialogów oraz zachowań (oraz sekwencji QTE) zależeć będzie czy ktokolwiek z piątki zejdzie z tego statku żywy. Mimo że nie lubię horrorów, to filmowa narracja Until Dawn była superi świetnie się z nią bawiłem, więc na Man of Medan czekam mocno. Ciekawostką jest również to, że gra będzie pierwszą częścią antologii strasznych historii (stąd tytuł The Dark Pictures).
Blair Witch (30.08 – XO/PC)
  • Dopiero co w czerwcu dowiedzieliśmy się, że dostaniemy grę w uniwersum Blair Witch (na dodatek robioną przez polskie Blooper Team), a tu premiera pod koniec miesiąca. Sądząc po Dwóch częściach Layers of Fear czy Observerze możemy spodziewać się “horrorowatego” walking simulatora. Ponieważ mocnym aspektem gry ma być jego fabuła to na tę chwilę nie wiemy o niej zbyt dużo – nasz bohater (razem z psem) wyrusza do lasów znanych z Blair Witch Project w celu odnalezieniu zaginionego chłopca. Akcja gry ma dziać się w latach 90. Jeżeli napotkamy jakichś przeciwników to jedyne co (oprócz ucieczki) będziemy mogli zrobić to odgonić ich od nas latarką (nawiązanie do Alan Wake celowe). Szykuje się smaczny kąsek dla fanów wirtualnego strachu.
Astral Chain (30.08 – Switch)
  • Nowa gra od Platinum Games? Na dodatek jako tytuł na wyłączność na Switcha? Dla niektórych najprawdopodobniej byłyby to dwa wystarczające argumenty do złożenia pre-ordera. Pozostałych może zainteresuje, że Astral Chain to slasher, w którym bronimy cyberpunkowego miasta przed inwazją potworów z innego wymiaru. Samodzielnie lub we dwójkę. W grze znajdziecie Komiksowy styl graficzny, hordy wrogów, rozbudowany system walki i masę dynamicznej akcji – wszystko czego można spodziewać się po grze Platinum Games.