W co grać w marcu?

Categories W co grać

Luty powoli dobiega końca, więc czas zastanowić się nad tym w co będziemy grać w marcu. Podobnie jak poprzednio we wpisie znajdziecie kilka wybranych przeze mnie tytułów, które zapowiadają się smakowicie (czy takie będą dowiemy się po premierze), a niżej pełną listę wszystkich marcowych premier. Na co czekacie najbardziej? Jakieś preordery już zostały złożone, czy czekacie na werdykt recenzentów?

Scribblenauts Showdown (Switch, PS4, Xbox One – 06.03)

Nawet jeśli nigdy nie graliście, to na bank słyszeliście o Scribblenauts. Grywalna wersja “magicznego ołówka”. Stawianie przed nami wyzwania pokonujemy poprzez wymyślane słowa. Kot wszedł na drzewo? Wyczaruj drabinę i go ściągnij. Albo zetnij drzewo siekierą. Albo poleć po niego jetpackiem. Gra słynie z ogromnej dowolności rozwiązywania zagadek, a Showdown ma dodatkowo stawiać na zestaw 25 mini gier do wieloosobowej rywalizacji.

Final Fantasy XV: Windows Edition (PC – 06.03)

Co tu dużo mówić jak nazwa mówi sama za siebie. Final Fantasy XV w końcu trafia na PC. Gra w tej wersji ma zapierać nam oddech swoim wyglądem, a dodatkowo zawiera wszystkie wydane do tej pory rozszerzenia.

Fear Effect Sedna (06.03 – PS4, XO, PC, Switch)

Być może pamiętacie Fear Effect’a z PSX. Całkiem niezły miks survival horroru ze strzelaniną wyróżniający się bardzo charakterystyczną rysowaną grafiką. W Fear Effect Sedna dostaniemy znanych bohaterów, podobny styl graficzny i grę taktyczną dziejącą się w czasie rzeczywistym. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy po premierze.

Northgard (PC – 07.03)

Jako naczelny rozgrywkowy fan budowania domków miałem okazję grać w Northgard juz na etapie pojawienia się gry w early accessie. Sprytny pomysł na mechanikę zmuszającą nas do nieustannej ekspansji bardzo mi się spodobał, dlatego na premierę trybu fabularnego czekam z zapartym tchem. #będziedobrze?

Warhammer: Vermintide 2 (PC – 08.03)

Vermintide 2 ma być sequelem robionym według zasady bigger, better and more badass. Wszyscy fani klasycznego Warhammera, pierwszej części gry czy rozgrywki w stylu Left4Dead zapewne zastanawiają się czy kupować grę w preorderze czy dopiero po premierze. Ja dodam tylko to, że Razer i Prez po zabawie z zamkniętą betą polecają.

Surviving Mars (PC, PS4, Xbox One – 15.03)

No to wracając jeszcze na chwilę do tematu budowania domków. Tym razem w klimatach science-fiction. Za Surviving Mars stoją ludzie, którzy wcześniej wyprodukowali Tropico 3 i 4 i podobnie jak w przypadku tamtych tytułów o przeżycie na Marsie postarają się również konsolowi gracze.

Burnout Paradise Remastered (PS4, Xbox One – 16.03)

Take me down to the paradise city where the grass is green and the girls are pretty? Zremasterowana wersja ostatniego Burnouta oprócz lepszej grafiki (duh!) w zestawienie będzie zawierała wszystkie wydane do tej pory dodatki i cały dostępny wcześniej soundtrack (co jak wiemy z różnorakich wersji GTA wcale nie jest takie oczywiste).

Sea of Thieves (Win10, Xbox One – 20.03)

Jak wiecie po moich wrażeniach z bety Sea of Thieves w coopie daje BARDZO DUŻO frajdy. To, że na premierę będzie dostępne w Game Passie można podsumować tylko jednym pytaniem – jak można w to nie zagrać?

Assassin’s Creed Rogue Remastered (20.03 – PS4, Xbox One)

Kiedy na PS4 i Xboksa One trafił Assassin’s Creed: Unity na konsole poprzedniej generacji trafił Assassin’s Creed Rogue. Pojawił się wtedy żarcik, że to stare konsole dostały tego dobrego Assassyna. Mimo, że recenzje nie do końca się z tym zgadzały. Gra niedługo później zawitała również na PC, a teraz będziemy mogli sprawdzić ją na aktualnej generacji.

A Way Out (PC, PS4, Xbox One – 23.03)

Od pierwszej zapowiedzi A Way Out wygląda smakowicie – nastawiona na coopową zabawę, filmową narrację i charakternych bohaterów. Możliwość zagrania w coopie online nawet z kimś kto nie ma gry jest dodatkowym sympatycznym bonusem.

Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom (PC, PS4 – 23.03)

Mimo, że premiera jeszcze przed nami to dla niektórych jest to jeden z najważniejszych tytułów w tym roku. Kontynuacja bajecznie wyglądającego RPGa inspirowanego filmami Studia Ghibli. Mocno rozbudowana kontynuacja. Tym razem również na PC.

Far Cry 5 (PC, PS4, Xbox One – 27.03)

Pierwsza zapowiedź zaskakiwała poważnym klimatem, ale późniejsze materiały promocyjne sugerują, że Far Cry 5 będzie po prostu cholernie grywalnym tytułem (chociaż klimat ma pozostać). Graliśmy w poprzednie części, podobały nam się (w większości) więc raczej dokładnie wiemy czego spodziewać się po “piątce”. Kto ma ochotę łyk świszczącego bobra?

Jeżeli to dla Was za mało to rzućcie okiem na wszystkie gry, które mają pojawić się w marcu. Czy to na tej liście czy też w obrazku poniżej.