W co grać w marcu?

Categories W co grać

Nowy miesiąc za pasem, więc czas na nowe spojrzenie na nadchodzące premiery. I w tym miesiącu jest już kilka tytułów, które najprawdopodobniej wpadną do kategorii “must play”.

Tom Clancy’s The Division 2: Warlords of New York (PS4/XO/PC – 03.03)
  • Jeśli macie ograne wzdłuż i wszerz The Division 2 to na bank przyjmiecie z otwartymi rękami nowy (płatny) dodatek do gry. Wracamy do Nowego Jorku (chociaż do zupełnie nowych terenów) gdzie zmierzymy się z byłym agentem Division wraz z jego pomocnikami, którzy przejęli kontrolę nad Dolnym Manhattanem. W ramach dodatku/DLC dostajemy więc zupełnie nową historię, sprzęt czy mapkę i odświeżonych przeciwników z frakcji z którymi walczyliśmy w Division 1. Dodatek podbija również maksymalny poziom postaci do 40. Razem z premierą dodatku do gry trafia również sporo zmian, które dotkną także “podstawki”.
Ori and the Will of the Wisps (PC/XO – 11.03)
  • Ori and the Blind Forest zachwycał pod wieloma względami – śliczne wizualnia, cudowna muzyka i dość wysoki poziom trudności. Dodatkowo bardzo sprawnie działające mechaniki metroidvanii. Po sequelu spodziewamy się dokładnie tego samego i po tych urywkach rozgrywki, które mogliśmy już zobaczyć wiemy, że dokładnie tak będzie. Tym razem tytułowy bohater wyjdzie poza “ślepy las” przez co możemy liczyć na zróżnicowanie w lokacjach jak i napotykanych stworzeniach. Twórcy wspominają o nowym systemie walki i rozwoju naszego bohatera. Pierwsza część bardzo mi się podobała, więc mam nadzieje, że z sequelem będzie podobnie.
NiOh 2 (PS4 – 13.03)
  • Czas wrócić do soulslike’owej Japonii bowiem sequel NiOha zabiera nas w te same rejony co pierwsza część. Ponownie przyjdzie nam walczyć z różnorakimi samurajami, demonami czy ogromnymi mitycznymi bestiami. Tym razem nie przyjdzie nam prowadzić “Azjatyckiego Wiedźmina” (jak nazywano bohatera pierwszej części) bowiem gra dzieje się przed wydarzeniami z pierwszej części. Zakładam, że osoby które ukończyły pierwszego NiOha już ostrzą sobie zęby (i miecze) na ten tytuł, a pozostali jeo premierę przywitają ze wzruszeniem ramion.
DOOM Eternal (PC/XO/PS4 – 20.03)
  • DOOOOOOOM! Od momentu zabawy z wersją preview odliczam dni do premiery Doom Eternal. Więc z tej okazji jedynie przypomnę swoje wrażenia z ogrywania preview. Na pierwszy rzut oka sequel powstaje zgodnie z zasadą bigger, better, more badass ale ogólnie mam wrażenie, że gra jest odrobinę szybsza niż poprzednia cześć i wymaga od nas bardziej agresywnego podejścia do przeciwników. Ponownie mniejsi wrogowie służą do uzupełniania zdrowia czy pancerza wiec wpadając do killroomu warto planować sobie to, w jakiej kolejności będziemy eliminować przeciwników, bo amunicji mamy bardzo mało więc w trakcie dłuższych potyczek na bank przyjdzie nam “pozyskiwać” ją z zabijanych wrogów. Więksi przeciwnicy charakteryzują się słabymi punktami i dzięki wykorzystaniu tych słabości możemy łatwiej ich pokonać lub umożliwić wykonanie egzekucji. Ponieważ Eternal zabiera nas na Ziemię, to możemy liczyć na dużo bardziej zróżnicowane lokacje — zniszczone atakiem demonów miasto, pradawne ruiny czy miejsce bitwy gdzie spotykamy wrak mecha z pięściami zaciśniętymi na ogromnej bestii. Pomiędzy misjami wracamy na nasz statek, który służy jako baza wypadowa. W grze pojawi się również zdecydowanie więcej elementów “platformówkowych”, więc przygotujcie się na sekcje, gdzie lawirując z użyciem podwójnego skoku czy dasha będziemy musieli przedostać się nad rozpadliną, czy jeziorem lawy. Reasumując: DOOOOOOOOOOOM!
Animal Crossing: New Horizons (20.03)
  • Nowa odsłona Animal Crossing trafia na Switcha. W grze wcielamy się w mieszkańca miasta zamieszkiwanego przez antopomorficzne zwierzęta. Tym razem przybywamy na niezamieszkałą wyspę i naszym zadebiem będzie zamienienie jej w tętniącą życiem osadę. Przygotujcie się na budowanie, zbieranie, wytwarzanie przedmiotów począwszy od bardzo prostych przepisów,a skończywszy na długich łańcucach produkcji jak również zabawy w farmera. Gra jest powiązana z “rzeczywistym” kalendarzem, więc na razie czeka nas zabawa w zimowych sceneriach. Dodatkowo będziemy mogli bawić się lokalnie w cztery osoby lub przez sieć do 8 osób. Wszystko w ślicznej kolorowej radosnej scenerii. Ponieważ wtopiłem dziesiątki godzin w Stardew Valley to muszę przyznać, że trochę kusi mnie sprawdzenie Animal Crossing bo do tej pory nie miałem okazji grać w którąkolwiek część serii.
Half-Life: Alyx (StemVR – 23.03)
  • Half-Life powraca! Chociaż w zupełnie innej formie niż wszyscy by tego chcieli. Co nie zmienia faktu, że dla wszystkich lubiących VRowe zabawy będzie to łakomy kąsek. Gra rozgrywka się między akcją pierwszej a drugiej części Half-Life, już po tym kiedy Combine podbił Ziemię. Wcielamy się w postać Alyx Vance, którą doskonale znamy jako towarzyszkę Gordona Freemana z poprzednich części gry. Ponieważ tytuł tworzony jest z myślą o urządzeniach VRowych to cała interakcja z przedmiotami w grze będzie wykonywana za pomocą “naszych” dłoni. Nie ważne czy mówimy o strzelaniu, przeładowywaniu czy rozwiązywaniu zagadek logicznych. Nie wiem jak dużo historii świata poznany, ale osobiście liczę na pojawienie się i interkacje z Dogiem – robotem, który opiekował się Alyx i pomagał nam w drugiej części Half-Life.
Bleeding Edge (PC/XO – 24.03)
  • Czy Ninja Theory, którzy do tej pory tworzyli gry skupione na opowiedzianej historie (w połączeniu z slasherowymi mechanikami) dostastarczą multiplayerową grę? Okażę się już w marcu bowiem w Bleeding Edge (aktualnie znajdującfe się w zamkniętej becie) walczą ze sobą dwie czterosobowe drużyny pełne zróżnicowanych bohaterów. O ile Overwatch to “hero shooter” to Bleeding Edge ma być “hero slasherem” – postacie którymi przyjdzie nam kierować skupiają się na różnej formie walki bezpośredniowej (chociaż kilka strzelających też się trafi). Gra nie sili się na poważny mroczny klimat na to kim przyjdzie nam walczyć mam silne skojarzenia kolorowym i komiksowymi Borderlandsami. Osoby które grały w bete raczej wypowiadają sie o grze dość pozytywnie, więc może faktycznie dostaniemy tytuł, który zagości na rynku multi trochę dłużej niż chociażby Lawbreakers. Co ważne – gra będzie dostępna również w ramach Game Pass, co jak wiemy po Sea of Thieves bardzo pozytywnie wpływa na liczbe graczy grających w dany tytuł.
Control: The Foundation (PC/XO/PS4 – 26.03)
  • Jak wiecie Control podobał mi sie bardzo, więc nie mógłbym nie wspomnieć o nadchodzącym pierwszym fabularnym rozszerzeniu do gry. Nie wiemy nic ponadto, że Foundation pozwoli nam zagłębić się w historię Najstarszego Domu bowiem na życzenie Rady Jesse zmuszona będzie udać się do najgłębszych stref siedziby Biura. Czekam!
Persona 5 Royal (PS4 – 31.03)
  • Jeżeli z jakiegoś powodu ominęliście Persone 5 w 2017 roku to może wydanie edycji Royal będzie dla Was zachęta do sprawdzenia tego tytułu. Persona 5 to kolejna odsłona znanej i lubianiej serii jRPGów w którym z jednej strony prowadzimy życie “zwykłego” ucznia liceum (chodzimy na lekcje, spotykamy się ze znajomymi czy piszemy testy/egzaminy), a z drugiej przemierzamy inny świat walcząc turowo z różnorakimi potworami. Tu też znajdziemy tytułowe Persony które wspomagają nas w walce. Na Open Criticu podstawowa wersja gry ma na ten moment 94 punkty i 99% krytyków poleca grę. W edycji Royal znajdziemy odrobinę lepszą grafikę, wsparcie dla rozdzielczości 4K na PS4 Pro, jak i sporo nowej zawartości – np. dodatkowy trzeci semestr szkoły.