W co grać w maju?

Categories W co grać

Początek maja zaskoczył nas  wakacyjną pogodą, więc miedzy popijaniem piwka, a zagryzaniem smakołyków z grilla, rzućcie okiem jakie to interesujące tytuły pojawią się w maju.

Total War Saga: Thrones of Britannia (PC – 03.05)

Można powiedzieć, że ostatnio “Total Warów jak mrówków”, ale po skokach w bok w świat wojennego młotka nadszedł czas na powrót do realiów historycznych. Ogólny zamysł serii “Saga” ma pozwolić nam skupić się na mniejszym obszarze geograficznym i zamiast przedstawiać historię przez epoki, skupić się na konkretnym wycinku dziejów ludzkości. Thrones of Britannia (jak sama nazwa wskazuje) skupi się na okolicach roku 900 i okresie walk o władzę nad Wyspami Brytyjskimi.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze (NS – 04.05)

“Nowy” Donkey Kong był wymieniany za każdym razem, kiedy ktoś kupował WiiU jako jedna z tych gier w które TRZEBA zagrać. Śliczny, ale zarazem mocno wymagający platformer 2D powraca w wersji na Switcha, licząc zapewne na większe grono odbiorców niż przy poprzedniej konsoli Nintendo.

Conan Exiles (PC, XO, PS4 – 08.05)

Czy świat potrzebuje jeszcze jedno MMO? Conan Exiles stara się o pozytywną odpowiedź na to pytanie już od początku 2017 roku, kiedy to pojawił się we wczesnym dostępie. I mówiąc delikatnie – nie wzbudziła zbyt wielkich zachwytów. Po upływie półtora roku nadchodzi ponownie – tym razem w wersji 1.0. Czy tym razem survival, crafting i wielki świat pełen potworów znajdzie swoich amatorów?

Pillars of Eternity II: Deadfire (PC – 08.05)

Pierwsza część “Pillarsów” pojawiła się w środku powrotu mody na izometryczne RPGi. Została przyjęta z otwartymi rękami i wiele osób dzięki niej ponownie odkryło w sobie miłość do tego typu rozgrywki. Czy sequel będzie równie dobry? Dowiemy się już niedługo.

State of Decay 2 (XO, PC – 18.05)

Mimo sporej liczby mniejszych i większych błędów pierwsza część State of Decay była ogromnym sukcesem. Otwarty świat, hordy zombiaków, budowanie ekipy ludzi z ich wadami i zaletami, zbieranie zapasów itd. itp. State of Decay 2 wpisuje się w ideologię “Bigger, better, more badass” dając nam chociażby możliwość zmagań w 4 osobowym coopie. Albo wielkich morderczych zombie otylców. Dla fanów zabijania żywych trupów szykuje się smakowity kąsek.

Ancestors Legacy (XO, PC – 22.05)

Ancestors Legacy to szybki RTS, nie skupiający się przesadnie na rozbudowie bazy, a stawiający na intensywne taktyczne starcia. Co więcej – gra ma posiadać tryb kampanii fabularnej luźno opartej o prawdziwie zdarzenia. Nad gameplayem czuwa Tomek Gop, a wszyscy chętni mogli od dawna sprawdzić wielo-osobowe potyczki w otwartej becie. Gra oprócz PC ma pojawić się również na XO.

Dark Souls Remastered (PC, XO, PS4 – 25.05)

Dark Soulsów nie trzeba nikomu przedstawiać. Nawet jeśli nie jesteście fanami gier “souls-like” to na 100% słyszeliście o pierwszej części cyklu (tak, wiem o Demon Souls), dzięki któremu powróciła moda na trudne i mocno skillowe gry. Fani serii zapewne już dawno czekają ze złożonymi preorderami, ale czy tytuł może zachęci również osoby, które do tej pory się z nim nie zmierzyły?

Detroit: Become Human (PS4 – 25.05)

Gry Pana Cage’a albo się nienawidzi, albo się uwielbia. Z jednej strony mocno filmowe prowadzenie akcji, wciągająca historia czy interesujący bohaterowie, a z drugiej więcej oglądania niż grania, miejscami debilne rozwiązania fabularne czy denerwujący bohaterowie. Ja należę mimo głupotek jego gry bardzo lubię, więc i na historię o czujących, ale wykorzystywanych i pomiatanych androidach mocno czekam.

Moonlighter (PC, PS4, XO – 29.05)

Ładny pixel-art, wyraźne inspirację klasycznymi Zeldami i ciekawy punkt wyjściowy historii (i ilu grach mieliśmy okazję wcielić się w postać sklepikarza w RPGowym świecie?) mogą zwiastować nam kolejnego dobrego “indyczka”.

Yoku’s Island Express (PC, PS4, XO, NS – 29.05)

Yoku’s Island Express wpadł mi w oko już przy pierwszej zapowiedzi. Połączenie platformówki 2D z pinballem? W uroczo kolorowym świecie? Czy to może się nie udać? Oczywiście, że może bo to dość szalony pomysł, ale i tytuł i tak zasługuje na wspomnienie o nim.

Pełny spis majowych premier znajdziecie tu.