W co grać w maju?

Categories W co grać

Czy maj będzie dla Was raczej miesiącem nadrabiania zaległości, czy planujecie jakieś nowe tytuły?

Shakedown Hawaii (07.05 – PC, PS4, Switch)
  • Pamiętacie Retro City Rampage z 2012 roku? Najprościej rzecz biorąc gra była GTA w stylu 8-bitowych konsol. Shakedown Hawaii to wizja tego, jak mogłoby wyglądać Vice City na konsolach 16-bitowych. Charakterystyczna pixelowa grafika, spore otwarte miasto i mnogość różnorakich misji (w większości polegających na dojechaniu gdzieś lub rozwaleniu czegoś). Dodatkowo wszystko obficie polane sporą porcją humoru i przyprawione masą easter eggów i nawiązań do popkultury. Z RCR bawiłem się bardzo dobrze, więc mam nadzieje, że podobnie będzie z Shakedown Hawaii.
A Plague Tale: Innocence (14.05 – PC, XO, PS4)
  • A Plague Tale: Innocence zabiera nas do czternasto-wiecznej Francji w czasie epidemii dżumy. W grze wcielamy się w młodą dziewczynę, która opiekując się swoim młodszym bratem, postara się odnaleźć zaginioną matkę. Na naszej drodze staną morderczy Inkwizytorzy i stada oszalałych szczurów. Gameplayowo możemy spodziewać się skradanki połączonej z survival horrorem. Wydawcą tytułu jest Focus Home Interactive, co w przeszłości często oznaczało grę w okolicach “siódemki”. Pomysł ciekawy, zobaczymy jak wykonanie.
RAGE 2 (14.05 – PC, XO, PS4)
  • Pierwsza zapowiedź RAGE 2 zachwyciła mnie radosnym szaleństwem, które wypływało z ekranu i każdy kolejny zwiastun tylko podkręcał tę atmosferę. Przed nami stanie ogromnym otwarty świat, pełen różnych frakcji i psycholi czekających na pozbawienie życia. Dodatkowo w grze znajdziemy masę broni i różnorodnych umiejętności, które urozmaicą rozdawanie naleśników z rozpierdolem. Co więcej — za strzelanie w grze odpowiada id Software (które na strzelaniu się zna), a za element open-worldowy odpowiada Avalanche Studios (które na open-worldach się zna… czasem…). Odliczamy dni do premiery!
Observation (21.05 – PC, PS4)
  • Ciekawy pomysł — w grze wcielamy się w sztuczną inteligencję zarządzającą stacją kosmiczną orbitującą wokół Ziemi. Naszym zadaniem, zgodnie z tytułem gry, będzie obserwowanie poczynań Pani Doktor i pomaganie jej w przemierzaniu kolejnych pomieszczeń i rozwiązywaniu zagadek. Ponieważ za tytułem stoją twórcy Stories Untold, więc możemy spodziewać się dobrze napisanej historii i straszenia nas atmosferą.
Slay the Spire (21.05 – PS4)
  • Slay the Spire to połączenie karcianki i rogalika. Wybieramy jedną z trzech klas i stajemy przed zadaniem wspięcia się na szczyt tytułowej Iglicy. Gra w idealny sposób łączy idee rogalika (po każdej śmierci zaczynamy od zera, za każdym razem pokonujemy inny, losowy, układ pomieszczeń) z karcianką. Po każdym pojedynku dostajemy nowe karty, możemy je ulepszać czy dobierać przedmioty zmieniające ich działanie. Prawie 25 tysięcy “przytłaczająco pozytywnych” recenzji na Steamie mówią same za siebie. W maju gra trafi na PS4, a w niedługiej przyszłości również na Switcha.
Total War: Three Kingdoms (23.05 – PC)
  • Trzynasta odsłona serii Total War zabiera nas do starożytnych Chin, kiedy to o władze rywalizują ze sobą tytułowe trzy królestwa. Jak w każdym Total Warze gra dzieli się na dwa tryby rozgrywki. Na mapie w trakcie turowej rozgrywki podejmujemy strategiczne decyzje, zajmujemy się gospodarką, dyplomacją, rozbudową naszego imperium czy ruchami wojsk. W czasie bitew sterujemy naszymi jednostkami w czasie rzeczywistym, biorąc pod uwagę szereg taktycznych możliwości. Szczerze mówiąc, to ja od serii odpadłem już dobrych kilka lat temu, ale wiem, że dalej ma swoich zwolenników.
Blood & Truth (28.05 – PSVR)
  • Blood & Truth wygląda niczym James Bond Simulator VR. Naturalnie zobaczymy, jak całość sprawdzi się z hełmem na głowie, ale zapowiedzi wyglądają obiecująco. Przyjdzie nam robić wszystko czego możemy spodziewać się po tajnym agencie – strzelać, ścigać się samochodem, skradać, czy rozwiązywać proste zagadki. Twórcy celują w siedem godzin rozgrywki. Oby było to urozmaicone siedem godzin.
Layers of Fear 2 (28.05 – PC, PS4, XO)
  • Layers of Fear 2 to sequel klimatycznego horroru z 2016 roku. W pierwszej części wcielaliśmy się w postać malarza, który próbował skończyć swoje nowe dzieło. W drugich warstwach strachu pokierujemy losami aktora, który dostał propozycję od ekscentrycznego reżysera. Zdjęcia do filmu miały odbywać się na luksusowym jachcie i jak możemy się domyślić — dość szybko coś pójdzie nie tak. Tak jak pierwsza część nawiązywała do malarstwa, tak druga ma być powiązania z historią kina. Bloober Team udowodnił już wcześniej, że potrafi straszyć, więc najprawdopodobniej i drugie warstwy strachu dowiozą w tym aspekcie.

Pełne zestawienie premier na Switcha, XO i PS4 znajdziecie tu.