W co grać w listopadzie?

Categories W co grać

Jak co miesiąc rzuciłem okiem na nadchodzące premiery i wybrałem kilka dużych i kilka mniejszych tytułów na które warto zwrócić uwagę w listopadzie.

The Quiet Man (01.11 – PS4, PC)
  • The Quiet Man stara się łączyć filmowe wstawki z żywymi aktorami z grywalnymi sekwencjami, w których wcielamy się w postać niesłyszącego Dane’a, który postara się rozwikłać sprawę porwania pewnej piosenkarki. Pewną ciekawostką wydaje się fakt, że brak słuchu u bohatera przełoży się na rozgrywkę — wszystkie dźwięki mają być przytłumione, a słowa wypowiadane w naszą stronę najczęściej pozostaną niezrozumiałe. Ciekawy pomysł narracyjny – zobaczymy jak sprawdzi się w grze. Niestety, kiedy rozpoczyna się sekwencja akcji dość wyraźnie widać różnicę między filmem a grą, a dodatkowo grę będziemy mogli “rozegrać w całości za jednym razem” co raczej nic nie świadczy dobrze o jej długości.
GRIP: Combat Racing (06.11 – PS4, XO, Switch, PC)
  • GRIP (zainspirowanym dawnym Rollcage) dwa lata temu pojawił się w Steamowym early accessie i od tego czasu jest ciągle dopracowywany. W końcu doczekaliśmy się premiery wersji 1.0. i wszystko wskazuje na to, że fani szalonej jazdy na złamanie karku w akompaniamencie dynamicznej elektronicznej muzyki znajdą coś dla siebie. W czasie wyścigu płynnie zmienimy płaszczyznę, po której jedziemy (sufit nową podłogą, rozwalimy przeciwników jednym z wielu podniesionych powerupów lub zginiemy spadając w przepaść. Early accesowa wersja zebrała na Steamie “bardzo pozytywne” recenzję, więc jest na co czekać.
Leisure Suit Larry – Wet Dreams Don’t Dry (07.11 – PC)
  • Larry wraca! Na szczęście w dużo bardziej klasycznej formie niż to, co serwował nam trójwymiarowy Magna Cum Laude. Wet Dreams Don’t Dry nie ma być remake’iem ani remasterem, a przeniesieniem tego, co pamiętamy z przygód niepoprawnego podrywacza w dzisiejsze czasy. Szykujcie się na sporo sprośnych żartych, odniesień do rzeczywistości i dość klasycznego point and clicka.
11-11: Memories Retold (09.11 – PS4, XO, PC)
  • Valiant Hearts charakteryzowało się wpadającą w oko grafiką, historią przedstawioną z perspektywy kilku bohaterów i usadowienie akcji w czasie I Wojny Światowej. Dokładnie te same rzeczy charakteryzują 11-11: Memories Retold, jednakże zamiast grafiki 2D nawiązującej do komiksowego stylu dostaniemy grę TPP wyglądającą jak „ożywione” malowidła. Zastanawiam się trochę czy na dłuższą metę nie będzie to trochę męczące. W produkcję (również jako osoba podkładająca głos jednego z bohaterów) został zaangażowany Elijah Wood. W grze poznamy historię dwóch mężczyzn, którzy trafią na front IWŚ po dwóch stronach okopu-jednym z nich będzie kanadyjski fotograf, a drugim niemiecki technik. W grze oprócz prostych zagadek środowiskowych w „przygodówkowym” stylu przyjdzie nam pokonywać nieskomplikowane sekcje zręcznościowe. Mam silne podejrzenie, że tytuł będzie próbował z nas wycisnąć trochę łez.
Hitman 2 (13.11 – PS4, XO, PC)
  • Poprzedni Hitman był dla wielu czarnym koniem 2016 roku. Mimo odcinkowej formuły gra dawała na każdej mapie masę zabawy i przeglądając Steamowe recenzje większość osób ma na koncie 30 czy 50 godzin gry (a są i tacy po 100+). Hitman 2 odchodzi od odcinkowej formuły i w każdym aspekcie stara się rozwijać i rozbudowywać formułę udanego poprzednika. Dostaniemy więcej zabawy na większych mapach z bardziej rozbudowanym AI i mechanikami rozgrywki. Dostaniemy nawet interesujący tryb PvP. Cały zestaw brzmi jak marzenie dla fanów skradanek.
Spyro Reignited Trilogy (13.11 – PS4, XO)
  • Trylogia Crasha pokazała, że nostalgia do gier z PSXa jest silna. Remaster Spyro będzie celował w te same odczucia. Fani oryginalnej trylogii chętnie wrócą ze względu na wspomnienia, a nowi gracze być może skuszą się śliczną kolorową grafiką i pakietem trzech sympatycznych platformówek 3D w cenie 2/3 nowej gry. Pełna polska wersja językowa z pewnością zachęci również do ogrywania gry z dziećmi. Osobiście z dawnym Spyro spędziłem więcej czasu niż z Crashem więc ta trylogia interesuje mnie zdecydowanie bardziej niż przygody jabłkożercy. Pytanie brzmi czy jeszcze chce grać w kolorowe platformery 3D bo Yooka-Laylee miejsca w moim sercu nie znalazło.
Battlefield V (20.11 – PS4, XO, PC)
  • Premiera drugiego dużego tytułu FPS tego sezonu przed nami. Po czysto multiplayerowym Black Ops 4, Battlefield V dostarczy nam również kilka opowieści dla pojedynczego gracza. Dodatkowo tryb Wielkich Operacji, który przywodzi na myśl War z CoD: WWII tylko na dużo większą skalę również brzmi dość kusząco. Co więcej — gra ma być stale rozwijana i zmieniana, a wszystkie pojawiające się dodatki będą dostępne dla wszystkich za darmo. Nie będzie żadnego season passa ani przepustki premium. Na bank z przyjemnością zapoznam się z historiami trybu single player, ale, mimo że beta trybów multi zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, to nie wiem, czy nie jestem już zbyt słaby na walki w trybie wieloosobowym ze znienawidzonymi przeze mnie snajperami ściągającymi mnie z drugiego końca mapy.
Darksiders III (27.11 – PS4, XO, PC)
  • Poprzednie dwie części gry cieszyły się dość pozytywnym odbiorem wśród graczy i krytyków, chociaż pojawiały się głosy krytykujące niektóre elementy rozgrywki. Gra w założeniach miała mieć cztery części, więc kiedy na koniec 2012 roku THQ ogłosiło bankructwo gracze byli zawiedzeni stratą szans na kontynuacje. Po zakupieniu przez Nordic Games marki THQ szanse powróciły i już pod koniec miesiąca będziemy mieli okazję sprawdzić, czy było na co czekać. W grze wcielimy się w rolę Furii, która stanie przed zadaniem pokonania Siedmu Grzechów Głównych (no cóż…) Podobnie jak poprzednie części tytuł będzie połączeniem slahera z metroidvanią — wraz ze zdobywaniem kolejnych umiejętności świat gry będzie stawał przed nami coraz bardziej otworem. Na wyróżnienie zasługuje specyficzny art style wpisujący się w klimat poprzednich Darksidersów.

 

Pełną listę premier z listopada z podziałem na platformy znajdziecie tu.