W co grać w lipcu?

Categories W co grać

Zaczynamy nowy miesiąc, więc czas na przyjrzenie się nadchodzącym interesującym premierom. Chociaż muszę przyznać, że odruchowo mam ochotę odpowiedzieć na pytanie W co grać w lipcu? W gry z kupki wstydu! Bo bieda straszna z nowościami. Chyba, że macie Switcha. I nie mieliście WiiU.

Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered (PC, XO, PS4 – 03.07)
  • Jeśli nie mieliście okazji zagrać w tą część Red Faction (jak ja) to może zainteresuje Was nadchodzący remaster. Trochę open worldowych zabaw umożliwiających rozwałkę wszystkiego co widzimy. Chociaż patrząc na zwiastun to średnio widzę ten “mastering”.
Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr (PC, XO, PS4 – 05.07)
  • Gry w świecie Warhammera nie mają za bardzo szczęścia do dobrych produkcji. Wynika to głównie z tego, że marka rozdawana jest na prawo i lewo. Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr zbierał średnie recenzje przy okazji premiery na PC, ale średnie to zawsze lepiej niż słabe. Zawsze coś. Gra w największym skrócie to „Diablo w świecie WK40k”. Dla fanów must play?
Warhammer: Vermintide 2 (XO – 11.07)
  • Pozostajemy w temacie Warhammera, tym razem chodzi o niewątpliwie dobry tytuł. Grę zdecydowanie polecają Razer i Prez. Nie miałem okazji pograć na PC, więc może przy okazji premiery na XO sprawdzę. Zwłaszcza, że produkcja debiutuje w Game Passie, więc można sprawdzić ją za niewielkie pieniądze.
Octopath Traveler (Switch – 13.07)
  • Kolejny „klasyczny JRPG”, który trafia na wyłączność na Switcha. Fani gatunku mocno zacierają rączki, a czy gra okaże się bardzo dobra, czy jedynie w miarę OK (I am Setsuna się kłania), zobaczymy po premierze.
Captain Toad: Treasure Tracker (Switch – 13.07)
  • Oto kolejny tytuł z gatunku “mieliśmy na WiiU fajne gry, ale nikt w nie nie zagrał, więc wydajemy na Switcha”. Szukanie skarbów z Kapitanem Toadem na WiiU miało średnią na MC powyżej 80, więc i na Switchu gra będzie solidna.
The Banner Saga 3 (PC, XO, PS4, Switch – 24.07)
  • Nadszedł czas na zakończenie Sagi, która swój początek miała w styczniu 2014 roku. Pamiętam, że pierwsza część gry zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Niestety przez dwa lata przerwy między jedynką, a dwójką, zapomniałem większość szczegółów historii i kiedy postacie zaczęły mnie pytać o wydarzenia z przeszłości, nie miałem pojęcia, o co chodzi. Przy okazji trzeciej części gra trafia na konsole, również jako trylogia, więc może być to dobry moment, żeby przejść całość pod rząd.

Pełną listę premier lipcowych znajdziecie tu.