W co grać w lipcu?

Categories W co grać

Skoro zaczęliśmy nowy miesiąc, to chyba warto rzucić okiem co tam ciekawego do grania debiutuje w tym miesiącu.

Final Fantasy XIV: Shadowbringers (02.07 – PC/PS4)
  • Shadowbringer to trzecie duże rozszerzenie do odświeżonej (A Real Reborn) wersji final Fantasy XIV. W tym przypadku, oprócz płatnego rozszerzeni, również podstawowa wersja Final Fantasy XIV otrzyma różnorakie nowości. Jeżeli gracie w czternastkę to najprawdopodobniej już macie pre-order, jeśli do tej pory ominęliście tego MMORPGa, to raczej najpierw zabierzecie się za podstawkę.
Sea of Solitude (05.07 – PS4/XO/PC)
  • Sea of Solitude zostało zaprezentowane szerokiej publice na zeszłorocznym EA Play (mimo że gra pierwszy raz była pokazywana pod koniec 2016). W grze wcieli się w postać Kay, której towarzyszymy podczas podróży przez tytułowe morze samotności. Pomijając przeszkody (czy przeciwników), które staną nam na drodze, ponieważ tytuł dotyczy problemów związanych z depresją czy samotnością, możemy spodziewać się również walki z samym sobą. Wygląda na to, że dostaniemy kolejny interesujący artystyczny projekt. Mam tylko nadzieje, że rozgrywka nie przeszkodzi nam w zanurzeniu się w atmosferze Sea of Solitude.
They Are Billions (już jest – PC, 05.07 – XO, 09.07 – PS4)
  • They Are Billions zabiera nas do odległej przyszłości, w której świat został opanowany przez hordy zombiaków, a pozostali przy życiu ludzie bronią się w małych zamkniętych miastach. Wszystko w steampunkowym klimacie. Gra wystartowała w early accessie w grudniu 2017 roku i od tamtego czasu zebrała masę pozytywnych opinii. W early accessowej wersji dostępny był tryb survival, w którym staraliśmy się wytrzymać jak najdłużej, zanim zostaniemy zalani falą zombiaków. Gameplayowo tytuł jest RTSem wzbogaconym o aktywną pauzę. Od kilkunastu dni dostępny jest również tryb kampanii, w której zachował dość hardcorowy poziom trudności trybu survival. W sam raz dla RTSowych masochistów.
Dragon Quest Builders 2 (12.07 – PS4/Switch)
  • Dragon Quest Builders 2 to spin-off “klasycznego” Dragon Questa, w którym trzon rozgrywki stanowi gromadzenie surowców i tworzenie z ich pomocą najróżniejszych konstrukcji czy wręcz całych miast. W międzyczasie walcząc z różnorakimi potworusami, które biorą sobie nasze twory za cel warty zniszczenia. W drugiej części pojawi się również możliwość wspólnego budowania – łącznie w cztery osoby. Ponieważ gra jest spin-offem Dragon Questa to wygląd postaci zachowuje charakterystyczny styl znany z serii Dragon Ball (za projekt postaci w obu seriach odpowiada ta sama osoba).
Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order (19.07 – Switch)
  • W trzeciej części tego RPG akcji zmierzymy się z Thanosem i jego ekipą. Wcielając się w jedną z kilkudziesięciu postaci ze świata Marvela, będziemy biegać, bić, strzelać, lataj i robić wszystkie inne rzeczy, jakie robią superbohaterowie. Całość w widoku izometrycznym z zachowaniem komiksowej cel-shadingowej grafiki. Można liczyć również na sporo humoru (np. w jednej scenie Deadpool przyłącza się do walki po tym, kiedy przez przypadek zniszczeniu ulegają talerze z tacosami które przygotowywał). W grę będziemy mogli zagrać łącznie w cztery osoby (lokalnie, jak i przez sieć)
Wolfenstein: Youngblood (26.07 – PS4/XO/Switch/PC)
  • Wolfenstein: Youngblood ponownie wracamy do świata rządzonego przez nazistów, który znamy z New Colossus czy New Order. Tym razem wcielamy się w córki B. J. Blazkowicza, które przemierzają Paryż lat 80, poszukując swojego zaginionego ojca. Biorąc pod uwagę poprzednie części Wolfensteina od MachineGames wiadomo, że możemy spodziewać się solidnej porcji pierwszoosobowej rozpierduchy. Nowością w serii będzie fakt, że w grę zagramy w coopie – skoro córki są dwie to i graczy może być dwóch. Czas pozabijać nazistów?
Wolfenstein: Cyberpilot (26.07 – PSVR/SteamVR)
  • Jeśli za mało Wam zabijania nazistów w Youngblood to dodatkowo możecie zabrać się za nich z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Również w Paryżu w roku 1980. Z wykorzystaniem morderczych maszyn przeciwko ich właścicielom.
Fire Emblem: Three Houses (26.07 – Switch)
  • Nowa odsłona jednej z najbardziej znanych i popularnych serii taktycznych gier RPG jest pierwszą częścią gry, która zmierza na Switcha. Jak zawsze w serii oprócz rozbudowanych taktycznych pojedynków przyjdzie nam również wpływać na prywatne losy oraz życiu uczuciowe naszych podopiecznych. Podopiecznych – bowiem w grze wcielimy się w postać nauczyciela w akademii, do której uczęszczają członkowie wszystkich trzech głównych rodów rządzących krainą, w której dzieje się gra.