W co grać w kwietniu?

Categories W co grać

Niedługo zaczynamy nowy miesiąc, więc naturalnie przejrzałem dla Was nadchodzące premiery i wybrałem kilku faworytów na których warto zwrócić uwagę. Na końcu znajdziecie również pełną rozpiskę kwietniowych premier. Zapraszam do czytania i dajcie znać, który z tych tytułów zamierzacie kupić.

Extinction (PS4, XO, PC – 10.04)

Extinction wygląda dość dziwnie. Z jednej strony kolorowa, trochę “komiksowa”grafika. Z drugiej walki budzące natychmiastowe skojarzenia z Attack on Titan. Sam w sobie gameplay też wydaje się być dość powtarzalny – zabijamy małe potworki, ładujemy zdolność, ciachamy kończymy wielkiego potwora. Mocno interesująco za to wygląda odcinanie kończyn wielkich potworusów. Recenzje pokażą czy warto się tytułem zainteresować.

Regalia: Of Men and Monarchs – Royal Edition (PS4 – 10.04, Switch – 12.04, XO – 13.04)

O Regali mówiłem już dużo przy wersji preview, potem przy recenzji całości więc przy okazji premiery wersji konsolowej mogę jedynie przypomnieć, że to była jedna z bardziej sympatycznych niespodzianek zeszłego roku.

Yakuza 6: The Song of Life (PS4 – 17.04)

Mam wrażenie, że seria Yakuza to jedna z tych o której masa ludzi słyszała, ale mało kto grał. Szósta część raczej nie jest dobrym miejscem na zapoznanie się z serią, ale dla fanów to jedna z najważniejszych premier pierwszego kwartału.

God of War (PS4 – 20.04)

Kratos powraca. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że będzie to powrót w bardzo dobrym stylu. Zmiana settingu, modyfikacje w rozgrywce i miażdżąca oczy grafika – zapowiada się na konkret. Czekam!

Nintendo Labo (Switch – 20.04)

Oto rzecz zagadka. Albo zabawka na miarę XXI wieku, albo gadżet, który przepadnie w niepamięci niczym Balance Board. Czas pokaże. Sprawdźcie ten hands on bo tu mocno widać możliwości tych zabawek. I dużo większe skomplikowanie niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

The Swords of Ditto (PC, PS4 – 24.04)

Śliczny (czy wręcz uroczy) miks rogalika, Zeldy, coopa i prostego RPGa. Gra wpadła mi w oko od pierwszej zapowiedzi, a długaśny stream, który widziałem tylko podkręcił moje zainteresowanie. Warto obserwować! Zwłaszcza, że uroczych gier do coopa nigdy nie za dużo. A w jakiej innej możecie podnieść towarzysza przez przytulenie?

Frostpunk (PC – 24.04)

Interesujący pomysł na świat, wybory moralne, zróżnicowana warstwa gameplayo’wa i gęsty klimat (i budowanie domków, yay!). Wygląda na to, że nowa gra 11bit Studios dostarczy to wszystko wiadrami. Miałem okazję pograć chwilę na WGW i od tego czasu czekam na tytuł jeszcze bardziej.

Battletech (PC – 24.04)

Harebrained Schemes pokazali już przy okazji Shadowruna, że potrafią przenosić na ekrany gry znane z zupełnie innych mediów. Teraz przyszedł czas na figurkowego Battletecha. Strategicznych gier z mechami jest stanowczo za mało, dlatego trzymam kciuki, że Harebrained dadzą radę.

Jeżeli to dla Was za mało to rzućcie okiem na wszystkie gry, które mają pojawić się w marcu. Czy to na tej liście czy też w obrazku poniżej.