W co grać w kwietniu?

Categories W co grać

Nadchodzi nowy miesiąc. I szczerze mówiąc po raz pierwszy, od kiedy przygotowuje zestawienia nadchodzących premier, miałem lekki problem, żeby wybrać więcej niż kilka wartych uwagi tytułów. Zamierzacie sprawdzić którąś z tych premier? Czy może czekacie na coś zupełnie innego, co ja pominąłem?

Resident Evil 3 (PC/PS4/XO – 03.04)
  • Wydany w zeszłym roku remake drugiej części Resident Evil spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Capcom postanowił nie czekać zbyt długo i po roku serwuje nam remake trzeciej części. Tym razem wcielamy się w postać Jill Valentine, która trafia do Raccoon City, mniej więcej w tym samym momencie, w którym działa się akcja drugiej części gry. Czyli czeka na nią tłum wygłodniałych zombiaków i innych potworusów stworzonych przez Umbrella Corporation. W dwójce przez znaczną część gry przeszkadzał nam intensywnie Mr X. Tutaj naszymi śladami podąża Nemesis i przez cały czas trwania przygody (wielkie dzięki za takie przygody) będzie nam uprzykrzał życie w ten czy inny sposób. Oprócz odtworzonej na nowym silniku trzeciej części tym razem w zestawie dostajemy dodatkowo Resident Evil: REsistance – asymetryczny tryb multiplayer, w którym czworo śmiałków postara się uciec z lokacji kontrolowanej przez piątego gracza — Masterminda. Będzie mógł on nasyłać na ocalałych różne potwory czy wykorzystywać pułapki. Zobaczymy jak sprawdzi się to w grze. W momencie, w którym piszę, te słowa pojawiły się już recenzję gry i na OpenCriticu ma aktualnie 81 punktów.
Final Fantasy VII Remake (PS4 – 10.04)
  • Od pierwszej zapowiedzi w tym roku minęłoby pięć lat, ale w końcu będziemy mogli położyć swoje ręce na remake Final Fantasy VII — jednego z najlepszych, a przynajmniej najbardziej znanych jRPGów. Gra po lekkim developerskim piekiełku (i w którymś momencie zaoraniu aktualnych prac do zera) w końcu ujrzy światło dziennie. W pewnym sensie. Bowiem oryginalna FFVII została podzielona na części. Teraz dostajemy część gry skupiającą się na mieście Midgar. I powiem szczerze — nie mam pojęcia, jak twórcy mają zamiar wydawać kolejne części, tak żeby ktoś, kto nie miał okazji zapoznać się z poprzednimi, ogarnął o co chodzi. Przebudowaniu uległ również system walki — poruszamy się w perspektywie TPP, blokujemy uderzenia i wyprowadzamy swoje ciosy ładując przy tym pasek ATB, dzięki któremu możemy użyć umiejętności czy przedmiotu. Czekam mocno!
Trials of Mana (Switch/PC – 24.04)
  • Kolejna gra i kolejny remake. Konkretnie – remake trzeciej odsłony jRPGów serii Mana (w 2018 roku wydano część Secret of Mana – oceny na MC nie porywały – około 63). W przypadku Trials of Mana możemy się znowu spodziewać połączenie jRPG z grą akcji. Wcielamy się w kilku różnych bohaterów, których losy na przestrzeni poznawanej historii będą się przeplatać. Całość z perspektywy trzeciej osoby. Design postaci spodoba się raczej tylko mangoentuzjastom.
SnowRunner (PS4/PC/XO – 28.04)
  • W 2017 roku pojawił się Spintires: Mud Runner, który, jak sama nazwa wskazuje, polegał na pokonywaniu błotnistych tras potężnymi pojazdami. Jak można się domyślić po nazwie sequela, SnowRunner zamienia błoto na śnieżne zaspy. Szykujcie się na prowadzenie rozmaitych licencjonowanych maszyn, w trakcie którego pod uwagę wziąć będzie trzeba realistyczną fizykę oraz reakcje na nasze komendy. Towary przyjdzie nam przewozić po piętnastu rozległych lokacjach. W sam raz dla osób stęsknionych zimy.
Moving Out (PS4/PC/XO/Switch – 28.04)
  • W największym skrócie – Overcooked, ale o przeprowadzkach. Trochę szerzej — dość ładnie wyglądająca i przepełniona humorem gra, w której wcielamy się w pracowników firmy zajmującej się przeprowadzkami. Możemy grać w pojedynkę, ale zdecydowanie więcej frajdy przyniesie nam gra w coopie (do 4 osób). Niektóre przedmioty możemy nosić samemu, do innych potrzeba pracy zespołowej. Wszystko przy dużej presji czasu i rosnącym z zadania na zadanie poziomie trudności. Sounds fun!
Gears Tactics (PC – 28.04)
  • Wracamy na planetę Sera. Tym razem nie w strzelaninie TPP, tylko w taktycznej strategii turowej w stylu XCOM. Fabularnie gra zabiera nas do samego początku walki z Szarańczą — Dnia Wyjścia (E-Day). Czeka na nas długa kampania fabularna opowiadająca historię czwórki żołnierzy walczących z najróżniejszymi przeciwnikami (łącznie z bosami). Gra w późniejszym czasie ma trafić również na XO.