W co grać w czerwcu?

Categories W co grać

Jak co miesiąc sprawdziłem dla Was czerwcowe premiery i wybrałem z nich kilka, które moim zdaniem warto obserwować. Czekacie na któryś z tych tytułów od dłuższego czasu? Kupujecie na premierę? A może interesuje Was coś poza moim wyborem?

 Far Cry 5: Hours of Darkness (PC, PS4, XO – 05.06)

Pierwszy dodatek do Far Cry 5 zabierze nas do Wietnamu. Sam nie wiem czemu, ale mam ogromną nadzieje, że sprawi mi on więcej przyjemności niż średnia podstawka. Może dlatego, że krótka forma jaką był Blood Dragon była wyśmienita. A może dlatego, że Wietnam wydaje się interesującym krajobrazem dla skradania, zabijania i strzelania. Zobaczymy bardzo niedługo.

Onrush (PC, PS4, XO – 05.06)

Kojarzycie fragment trzeciego epizodu Gwiezdnych Wojen w którym Obi Wan krzyczy do pokonanego Anakina, że był wybrańcem? Podobne uczucia buzowały we mnie po becie Onrush. Tytuł, który wydawał mi się “duchowym następcom” Motorstorma zaprezentował się bardziej jak Overwatch na kołach. Mam jednak gdzieś z tyłu głowy, że po demie Wildlandsów też byłem rozczarowany, a z grą spędziłem dziesiątki godzin świetnie się bawiąc, więc z nadzieją i obawą czekam na to co po premierze zaprezentuje Onrush.

Vampyr (PC, PS4, XO – 05.06)

Mam ogromne zaufanie do Dontnod. Mimo pewnych problemów Remember Me zostawiło w mojej głowie bardzo dobre wspomnienia, a Life is Strange pokazało jak można odmienić skostniał gatunek “gier od TellTale”. Dlatego też na Vampyra czekam od dawna. Wszystkie materiały jakie developerzy prezentowali do czasu premiery tylko podkręcały moje zainteresowanie. Nie ukrywam – liczę na hit i świetnego klimatycznego RPGa. Obym się nie przeliczył.

Jurassic World Evolution (PC, PS4, XO – 12.06)

Jak bardzo dobrze wiecie jestem fanem lekkich gier ekonomicznych. Przy wszelkich odmianach Rollercoaster Tycoona czy innego Theme Parku spędziłem setki godzin. Dlatego też uważnie śledziłem Jurassic World Evolution i nie mogę się doczekać, kiedy wcielę się w rolę nadzorcę Jurajskiego Parku.

Mario Tennis Aces (Switch – 22.06)

Mimo, że nie jest to najgorętszy i najbardziej niesamowity tytuł na wyłączność na Switcha to mam wrażenie, że wśród posiadaczy tej konsolki jest mocno wyczekiwany. Czy jestem w błędzie?

The Crew 2 (PC, PS4, XO – 26.06)

Czytając opinie po becie The Crew 2 wyraźnie widzę, że jest to tytuł który można pokochać lub znienawidzić. Mocno arcade’owe wyścigi w których w mgnieniu oka przeskakujemy z auta do samolotu albo motorówki raczej nie trafią w gusta fanów symulacyjnej jazdy, ale może spróbują wkraść się w łaski fanów Forzy Horizon lub Need for Speeda?

W czerwcu warto jeszcze wspomnieć o Switchowej premierze Wolfenstein II: The New Colossus (29.06) oraz Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, który również 29.06 trafi na Switcha i XO. Pełną listę czerwcowych premier (wraz z podziałem na daty i platformy) znajdziecie tu.