W co grać w czerwcu?

Categories W co grać

Jutro będziemy świętować Dzień Dziecka, więc na czerwcowe premiery spójrzmy już teraz. Może jutrzejsze święto będzie dobrą okazją, żeby kupić któryś z nadchodzących tytułów.

Warhammer: Chaosbane (04.06 – PC/XO/PS4)
  • Lubicie hack-n-slashe w stylu Diablo? Lubicie Warhammera? No to Warhammer: Chaosbane jest stworzona z myślą o Was. Wybieramy jedną z czterech klas (standadowo-warhammerowo: krasnolud z toporem, elka z łukiem, człowiek rycerz i high-elf czarodziej) i patrząc na świat w izometrycznym rzucie, przebijamy się przez setki różnorakich potworów. Dodatkową zachętą powinien być czterosobowy coop (zarówno online, lokalnie, jak i miks obu).
Bloodstained: Ritual of the Night (18.06 – PC/PS4/XO, 25.06 – Switch)
  • Koji Igarashi (twórca serii Castlevania) w 2014 odszedł z Konami i po zebraniu ponad pięć i pół miliona dolarów na Kickstarterze zajął się produkcją duchowego następcy Castlevanii. Gra pierwotnie miała ukazać się w 2017 roku, ale produkcja przeciągnęła się, a niedawno cały tytuł dostał mocne odświeżenie stylu graficznego. Jak możecie się domyślić, w grze znajdziemy wszystko, czego można spodziewać się po Castlevanii – przemierzamy półotwarty dwuwymiarowy, pokonujemy platformówkowe wyzwania, walczymy z masą potworów i raz na jakiś czas na drodze staje nam potężny boss. W grze znajdzie się również dwuosobowy coop.
Vacation Simulator (18.06 – PSVR, już jest – SteamVR/Oculus)
  • Job Simulator jest jedną z moich ulubionych VRowych zabawek. Sporo humoru, dużo zabawy wymagającej machania łapami i mocne zróżnicowanie stawianych przed nami zadań. Vacation Simulator jest pełnoprawnym sequelem. Zamiast bawić się w “pracowanie” będziemy udawać wyjazd na wakacje. Zamiast w sklepie spożywczym czy w biurze tym razem poszalejemy na plaży, na campingu czy w igloo. Wysokie oceny Steamowej wersji tylko podkręcają moje oczekiwanie.
198X (20.06 – PC/PS4, coming soon – XO/Switch)
  • Przyznam, że o tym tytule dowiedziałem się niedawno. Kompletnie ominęła mnie zbiórka na Kickstaterze dlatego też tak dużym zaskoczeniem był premierowy zwiastun. Gra ma połączyć najbardziej znane motywy z ery arcade (na zwiastunie widać bijatykę w stylu Final Fight czy wyścigi przypominające Outruna) z historią o dorastaniu. Wszystko umoczone w pixelarcie przy synthwaveowych dźwiękach. Jestem mocno zaintrygowany, co z tego wyjdzie. Za grą stoją ludzie pracujący do tej pory zarówno przy AAA, jak i indie oraz jedni z założycieli Sztokholmskiego Muzeum Gier Wideo.
Crash Team Racing: Nitro-Fueled (21.06 – PS4/XO/Switch)
  • Na rynku wyścigów hartów nieprzerwaną hegemonię sprawuje Mario Karts. Mimo że pojawiło się kilka gier z Sonicem (chociażby ostatnie, całkiem niezłe Sonic Team Racing) to nadal Mario jest tym najbardziej popularnym racer. Również mimo tego, że dostępny jest tylko na platformach Nintendo. Być może fakt ten lekko zmieni się pod koniec czerwca, kiedy będziemy mogli zagrać w odświeżonego Crash Team Racing, czyli Crash Team Racing: Nitro-Fueled. Miałem okazję pograć chwilę w demko gry, które obejmowało trzy trasy i moje zainteresowanie tytułem zdecydowanie wzrosło. Dużym pozytywem jest również fakt, że remaster (remake?) będzie obejmował nie tylko podstawowego CTRa ale również elementy z pozostałych dwóch części. No i to, że nie będziemy potrzebowali multitapa do gry w 4 osoby na jednej konsoli. Czekam!
Judgment (25.06 – PS4)
  • Judgment to spin-off serii o Yakuzie. W tytule wcielamy się w postać prywatnego detektywa, któremu przyjdzie rozwiązać sprawę seryjnego mordercy. Oprócz badania miejsc zbrodni, przesłuchiwania świadków czy łączenia faktów przyjdzie nam regularnie obijać mordy napotkanych bandytów, czy innych niemilców. Japońska wersja gry wyszła pod koniec 2018 roku i zebrała rewelacyjne oceny (37/40 w Famitsu). Pewną nowością w tej serii będzie możliwość przełączenia dialogów na język angielski. Mimo że grałem (i skończyłem) tylko jedną Yakuze to na Judgment czekam z dużym zainteresowaniem.
The Sinking City (25.06 – PC/PS4/XO)
  • Po graniu w The Sinking City istnieje pewnie prawdopodobieństwo, że później będziecie pytać innych, czy chcieliby porozmawiać o naszym lordzie i zbawcy — Panu Cthulhu. W grze wcielimy się w Charles W. Reed – byłego żołnierza, aktualnie pracującego jako prywatny detektyw. Przemierzając miasto Oakmont (jak możecie się domyślić po tytule — w sporej części znajdujące się pod wodą) będziemy rozwiązywali różnorakie zagadki i próbowali ustali sprawców morderstw. Dodatkowo w grze zmierzymy się z Lovecraftowymi potworami i halucynacjami. Twórcy mówią, że gra w żaden sposób nie będzie prowadzić gracza za rękę i tylko od nas samych zależeć będzie, w jaki sposób potoczymy akcje do przodu. Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn?
F1 2019 (27.06 – PC/PS4/XO)
  • W tym roku możemy liczyć na nową grę o Formule 1. Jak można się domyślić — w grze znajdą się wszystkie zespoły, samochody i trasy z tego sezonu prawdziwych zawodów. Będziemy mogli rozegrać sezon w pojedynkę lub brać udział w ligach wieloosobowych czy regularnych tygodniowych wyzwaniach. Nowością w serii będzie wprowadzenie wyścigów klasy Formuła 2. Szczerze mówiąc to patrząc na gameplaye można mieć wrażenie, że ogląda się transmisję z prawdziwych wyścigów. Strzelam, że fani tego sportu nie mogą się doczekać premiery.
Super Mario Maker 2 (27.06 – Switch)
  • Mimo że wydany w 2016 roku na WiiU Super Mario Maker wydawał się edytorem kompletnym. Sequel, który zmierza na Switcha pokazuje, że było zupełnie inaczej. Liczba najróżniejszych nowości i możliwości w budowaniu levelów, które oferuje Super Mario Maker 2 może przyprawić o zawrót głowy. Oczywiście przy założeniu, że jarają nas zabawy edytorem. W przeciwnym razie pozostanie nam przejście trybu story (w którym odbudowujemy zamek Księżniczki Brzoskwinki) i późniejsze zabawy z dziesiątkami (czy raczej setkami) poziomów stworzonych przez innych graczy. W grze pojawi się również trochę nowych mechanik, których nie było w “zwykłych” grach o Mario (np. przycisk ON-OFF wyłączający niektóre platformy w danym poziomie).

Jak zawsze – pełne zestawienie premier na XO, PS4 i Switcha znajdziecie tu.