
Ponieważ dziś obchodzimy International Day Against DRM 2018 to oprócz klasycznej porcji newsów zapraszam Was na rozmowę z Asią Buganik z GOGa. Możecie jej posłuchać we wpisie lub na Codziennikowym RSSie w Waszych podcastowych apkach. Zapraszamy!
Jeśli doceniacie moją pracę, to dajcie temu wyraz na Patronite.pl, a np. zostaniecie Mecenasem tak jak Leszek Krupiński, Konrad Zieliński, Klaudia ‚Baltica’ Wojnarowicz, Ełcki Dom Kurtuły, Ruben_z, Blaze P, Chwesiu, Grzesiek G, Świerq, Jacek, Krzysiek „Hader” Tałajczyk czy Michał „m1sza” Majewski. Możecie też polubić Pana Codziennika na FB.
CODZIENNIK SPECIAL
- Z okazji International Day Against DRM 2018 miałem przyjemność porozmawiać troszkę o DRMach, dostępie do cyfrowych dóbr i byciu świadomym klientem z Asią Buganik z GOG.com.
- POBIERZ
- W rozmowie wspominamy o tym tekście Forbes, który zaczął się od tego tweeta, Dodatkowo sprawdźcie FCKDRM.com i harmonogram Twitchowego programu GOGa.
PRZYCZEPY
- Kolejny epizod The Walking Dead – The Final Season już 25 września.
- Kto szykuje się na tańce bohaterami Persony w Persona 3: Dancing in Moonlight i Persona 5: Dancing in Starlight?
- Kolejna zajawka S.O.N skutecznie przekonuje mnie, że nie mam zamiaru w to grać. Żadnego.
- Jeśli do tej pory nie graliście w For Honor to może ten zwiastun Was przekona?
- Kto ma zamiar poganiać się za krążkiem w NHL 19?
PLOTY
- W Spider-Manie pojawiła się sugestia, że Insomniac Games mają niebawem zapowiedzieć nową grę. Ciekawe czy to tylko easter egg czy coś jest na rzeczy.
NIE PRZEGAP
- Zawsze lubię patrzeć na te “fanowskie wizje”. Zobaczcie jak mógłby wyglądać Half-Life w Unreal Engine 4.
- Oh Devolver <3
- Jeśli lubicie czytać trochę o technologii stojącej za powstającymi grami to może zainteresować Was ten tekst omawiający jak duże są mapy w Battlefield V.
Regarding map sizes: this is Breakthrough for Hamada, with a distance of just over 1500m from Attacker's HQ to the Defenders' final 5th sector. I've added a view from Conquest C to better understand the scale. (BT layout is ░W░O░R░K░ ░I░N░ ░P░R░O░G░R░E░S░S░) pic.twitter.com/93MfHuRTzf
— Valerian (DICE) (@EA_DICE) September 15, 2018